واکنش مدیر حوزه‌های علمیه کشور به سخنان مهرعلیزاده
جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶:۵۹
باشگاه خبرنگاران جوان
فصل سیاست - مدیر حوزه‌های علمیه کشور نسبت به صحبت‌های یکی از نامزدهای ریاست جمهوری واکنش نشان داد و گفت: صحبت‌هایتان ناروا بود.

به گزارش فصل سیاست ، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در مجموعه فرهنگی سرچشمه با اشاره به اظهارات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری درباره دانش حوزوی گفت: برخی‌ها علیه حوزه علمیه صحبت‌های ناروایی انجام دادند که به هیچ عنوان در شان حوزه علمیه نیست.
وی تاکید کرد: ما به دانشگاه احترام می گذاریم، 40 سال در دانشگاه تدریس کرده و درس خوانده‌ام؛ اما حوزه علمیه جایگاه عظیمی دارد که شان آن باید حفظ شود.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: من از کسانی که این حرف‌ها را علیه حوزه علمیه زدند دعوت می‌کنم تا بروند تاریخ علم اروپا، و موضوعات تمدنی را بخوانند؛ انتخابات عظمت و شکوه ایران اسلامی است که باید برای آن وارد صحنه شویم و با آرای خود به دشمن درس ایستادگی دهیم.
وی تاکید کرد: ما در آینده پیش روی خودمان چند سند داریم که مجلس، دولت آینده و نهادهای ما باید بر پایه آن‌ اقدام کنند که بیانیه گام دوم از مهمترین این سندهاست.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بیانیه گام دوم جایگاه ویژه‌ای دارد که باید به آن ارج بنهیم، همچنین به زودی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ خواهد شد، با 270 استاد حوزه و نهادهای مختلف بر روی این سند کار کردیم و کلیات آن تقدیم رهبری انقلاب شد.
آیت الله اعرافی بیان کرد: علی رغم دستاوردها و پیشرفت ها ما خلاءهای بزرگی داریم که باید به آن‌ها توجه شود، مجلس شورای اسلامی در حال تدوین برنامه هفتم است که باید این برنامه بر پایه اسناد مهم کشور طرح ریزی شود.
وی افزود: مجلس خبرگان با رویکردهای کلان باید با هر انتخاباتی متحول و نو شود و زبان ملت بزرگ ایران شود.
انتهای پیام/
http://localhost:15825/Fa/News/2689546/واکنش-مدیر-حوزه‌های-علمیه-کشور-به-سخنان-مهرعلیزاده
بستن   چاپ